Rewal – atrakcje

Podczas podróży do Rewala i okolic, koniecznie musicie zobaczyć te atrakcje! Przedstawiamy Wam spis fantastycznych miejsc, które na długo zapadną w pamięci.

Park Wieloryba w Rewalu

Idealna atrakcja dla rodzin z dziećmi! Poza zabawą Wasze pociechy wiele się tu nauczą. Oczywiście największa frajda to spotkanie z 35-metrowym wielorybem, od którego nazwę nosi cały park. Znajdziecie tu jednak ponad 100 innych gatunków zwierząt z morskich głębin. Cztery wyjątkowe wystawy zrobią wrażenie na najmłodszych, ale jeśli nigdy tu nie byliście – zapewniamy, że miejsce zaskoczy także dorosłych. Możecie jednak również skorzystać z odpoczynku na hamaku. 🙂 W Tawernie Pirata oprócz… prawdziwego pirata, spotkacie też papugi! Uwaga, atrakcja silnie uzależniająca – jeden bilet gwarantuje Wam całodniowy pobyt!

park wieloryba w rewalu

Aleja Zakochanych – Rewal

Będąc w Rewalu ze swoją drugą połową, warto namówić ją na spacer ulicą Klifową, czyli popularną Aleją Zakochanych. Znajdziecie tu dwie tematyczne ławeczki. Jedna z nich nawiązuje do szekspirowskiego dramatu Romeo i Julia i przedstawia kochanków, których romantyczna historia stała się wzorem bezgranicznej miłości. Druga to przedstawienie postaci z książki A. de Saint-Exupéry’ego – Małego Księcia oraz Róży. Podążając wzdłuż alejki, możemy skręcić w ulicę Różaną, gdzie w czerwcu i lipcu można rozkoszować się wonią pięknie kwitnących kwiatów. Przy alei rośnie bowiem nawet 150 rodzajów róż. Jeśli Klifową pójdziecie do samego końca, Waszym oczom ukaże się taras, z którego widok na morze zapiera dech. To najlepsza propozycja dla par!

rewal nocleg

Magiczny Labirynt w Polu Kukurydzy

Na ponad 3 hektarach ziemi, na wjeździe do Rewala z ulicy Kamieńskiej, mieści się wyjątkowe pole kukurydzy. Specjalnie posadzone tu rośliny tworzą ogromny labirynt. Łączna długość jego ścieżek to aż 2 kilometry! Na śmiałków, którzy podejmą się ratowania wakacji w interaktywnej grze na terenie labiryntu i znajdą wyjście, czekają nagrody. W jego korytarzach kryją się magiczne postacie – to właśnie one przeprowadzą Cię przez gąszcz uliczek, gdy w smartfonie zainstalujesz oryginalną aplikację. Atrakcja jest prawdziwą gratką dla dzieci, ale każdy z Was przeżyje tutaj niesamowitą przygodę. W zabawie mogą brać udział pary, rodziny i grupy.

 atrakcje

Trzęsacz

W Trzęsaczu, miejscowości sąsiadującej z Rewalem od strony zachodniej, znajdują się jedne z najpopularniejszych ruin w Polsce. Niegdyś mieścił się tu kościół pod wezwaniem św. Mikołaja, jednak w wyniku wdzierania się morza w głąb lądu, ulegał on stopniowemu zniszczeniu. Cały proces trwał 103 lata. Ostatnie z nabożeństw w świątyni odbyło się w roku 1874. Pierwsza ścianę Bałtyk zabrał w 1900, natomiast upadek jednej z ostatnich miał miejsce w 1994 roku. Obecnie, z kościoła na klifie zostało niewiele, jednak cały przebieg wydarzeń z nim związanych, obejrzycie w multimedialnym muzeum. Nie można pominąć tego zabytku na mapie Pomorza Zachodniego.

ruiny w trzęsaczu